Урок "Розв’язування задач на знаходження дробу від числа та числа за заданим дробом"
1. Урок 2/ 66
Тема: Розв’язування задач на знаходження дробу від числа та числа
за заданим дробом.
Мета уроку. Розв’язування задач на знаходження дробу від числа та числа за заданим дробом.
Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати та узагальнювати.
Виховувати свідоме відношення до навчання, активність
Хід уроку.
І. Перевірка домашнього завдання.
На дошці : індивідуальні карточки з завданнями. Поки учні біля дошки виконують завдання, клас
повторює теоретичний матеріал.
Карточки:
1. Зобразити на координатному промені дроби:
; ; ; ; .
2. Намалювати квадрат. Поділити його на 8
рівних частин. Замалювати квадрата.
3. Задача. На галявині росло 13 кущів, 5 з них
це шипшина. Яку частину кущів становить
шипшина?
4. Яку частину метра становить 23см; 8см;
3дм; 56мм.
ІІ. Експрес-перевірка вивченого на минулому уроці. Виконати тестові завдання.
Тестові завдання.
В – 1
1. Координата точки А дорівнює
А
0 . . . . . . . . . . .
1
А) ; Б) ; В) ; Г) .
2. Між якими натуральними числами знаходиться
дріб .
А) 0 і 1; Б) 1 і 2; В) 2 і 3; Г) 3 і 4.
3. Яку частину доби становить 7 годин?
А) доби; Б) доби; В) доби;
4. Яку частину метра становить 25см?
А) м; Б) м; В) м.
5. Як називається десята частина сантиметра?
А) 1мм; Б) 1 дм; В) 1 м.
6. Запишіть 2дм 7см у метрах
А) м; Б) м; В) м.
7. Знайдіть від числа 300
А) 100; Б) 200; В) 450.
8. Знайдіть число, якщо від нього становить 10
А) 4; Б) 25; В) 8.
В – 2
1. Координата точки А дорівнює
0. . . . . . . . . . .
1 А
А) ; Б) ; В) ; Г) .
2. Між якими натуральними числами знаходиться
дріб .
А) 0 і 1; Б) 1 і 2; В) 2 і 3; Г) 3 і 4.
3. Яку частину року становить 7 місяців?
А) року; Б) року; В) року;
4. Яку частину кілограма становить 25г?
А) кг; Б) кг; В) кг.
5. Як називається сота частина метра?
А) 1см; Б) 1 дм; В) 1 мм.
2. 6. Запишіть 7дм 2см у метрах
А) м; Б) м; В) м.
7. Знайдіть від числа 280
А) 80; Б) 40; В) 980.
8. Знайдіть число, якщо від нього становить 20
А) 20; Б) 50; В) 8.
3. Відповіді до тесту
1 2 3 4 5 6 7 8
В – 1 Б В В А А А Б Б
В – 2 В Б Б В А В А Б
Результати тесту заношу до скарбнички. (по 0,5 балу за завдання)
Вияснити в учнів, хто і як розв’язав завдання № 8 і 9. (вони розв’язували такі в 4 класі).
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Розібрати задачі ще раз, класифікувати їх на два види:
задачі на знаходження частки від числа ( від С)
та задачі на знаходження числа за заданою часткою ( це С).
ІV. Розв’язування задач.
Задачі з підручника: № 966 – 969 (у), 970, 974, 976, 978, 980, 981, 984, 986, 988
Оцінки за розв’язування задач – до скарбнички.
V. Підведення підсумків.
1. Які види задач ви сьогодні вивчали?
2. Як знайти частку від числа?
3. Як знайти число за заданої часткою?
4. Привести приклади власних задач. Сказати, якого виду задача. Запропонувати однокласникам її
розв’язати.
VІ. Домашнє завдання: §25, вчити, за рівнями: І – ІІ № 973, 975, 985;
ІІІ – ІV № 987, 989, 992..