Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Vznik, koncepce a fungovaní prezentace FF UK na Facebooku
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Quantified Self for dummies

Download to read offline

Prezentace z konference New Media Inspiration 2015, která se uskutečnila 21. 2. 2015 v hlavní budově FF UK na Palachově náměstí.

Chcete začít měřit a analyzovat vlastní život? Třeba zjistit, kolik kroků uděláte cestou do práce, jak často se v noci budíte, nebo kolik jste (ne)snědli ovoce za minulý týden? Na to všechno už máme šikovné mini-přístroje a aplikace. Příspěvek vám poskytne základní vhled do otázek kvantifikování vlastního života a poradí vám, jak si vybrat ty nejlepší pomocníky, kde je koupit, na kolik vás přijdou a jak je používat. Pozor! Možná po něm dostanete chuť své výsledky sdílet s přáteli nebo vlastně s nimi spíš soutěžit. Ranní sprint na autobus i den strávený obíháním úřadů může být o hodně zábavnější.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Quantified Self for dummies

 1. 1. New Media Inspiration 21. 2. 2015 Jakub Fiala, Studia nových médií Quantified Self for dummies
 2. 2. Kdo jsem já & mé druhé já
 3. 3. Co to je to 'Quantified Self'? Quantified self je považováno za mezinárodní hnutí. Pojmenování se skládá z anglického výrazu „to quantify“ – kvantifikovat, vyčíslit, počítat a „self“ – 4. pád 1. os. j. č., dá se tedy hovořit o „sebekvantifikaci“. Lidé, kteří se tímto tématem zabývají, se tedy snaží kvantifikovat – převést do kvantifikovatelné znakové podoby (zpravidla číselné) vybrané aspekty svého bytí, [...]. Zdroj: PRÍBORSKÁ, Soňa. Fenomén hnutí Quantified self. Brno, 2013. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, Ústav české literatury a knihovnictví, Kabinet informačních studií a knihovnictví. 41 s. Vedoucí práce Mgr. Jan Boček.
 4. 4. Chcete měřit vlastní život? Na tuto otázku si musí každý sám upřímně odpovědět. I když se vás o tom možná budou mnozí snažit přesvědčit, nejde o to proč? Ale jestli chcete? IT IS WHAT IT IS.
 5. 5. Co byste chtěli změřit/zjistit? ● výdaje ● váhu ● fyzickou aktivitu ● spánek ● stravu ● náladu
 6. 6. Jak měřit výdaje?
 7. 7. Jak měřit výdaje? A. Zapište si do diáře či kalendáře, když si něco koupíte, co to bylo a na kolik vás to přišlo. B. Součástí mnoha internetových bankovnictví (např. Equa Bank či Air Bank) je dnes adaptabilní automatická kategorizace plateb. C. Specializované aplikace jako jsou Mint nebo Toshl vám kromě kategorizace výdajů mohou pomoci méně utrácet.
 8. 8. Aplikace Toshl ZDARMA - 20 $
 9. 9. Jak měřit váhu?
 10. 10. Investuje do váhy s vizualizací! Např. Soehnle BB Comfort Select OD 2.990 Kč
 11. 11. Jak měřit fyzickou aktivitu?
 12. 12. Jawbone UP24 OD 2.995 Kč
 13. 13. FitBit One OD 2.389 Kč
 14. 14. Jawbone UP24 nebo FitBit One? OD 2.389 KčOD 2.995 Kč
 15. 15. Jak měřit stravu? Pod heslem "Jste to, co jíte" si možná vybavíte oblíbenou televizní show s dr. Kateřinou Zeithamlovou a jejími inspekcemi lednic. Skutečným úkolem při měření toho, co jíme, není však změřit množství, ale skutečný obsah živin dané porce - neodhadovat podle průměrných hodnot, ale měřit konkrétní porci.
 16. 16. Chytrý hrnek Vessyl OD 119 $
 17. 17. Jak měřit náladu? Říkáte si, že svoji náladu měřit nepotřebujete (sami nejlépe přeci víte, jak se cítíte), ale co když to nevíte? A jsou mezi námi tací, kteří nedokáží říci, když jim není dobře. Na MIT se těmito otázkami začali intenzivně zabývat už v roce 2007.
 18. 18. Embrace - a gorgeous smart watch OD 199 $
 19. 19. Extra: Narrative Clip & Habit list
 20. 20. Děkuji za pozornost. Find me on Twitter @fialajakub. E-mail: fiala.jakub@gmail.com
 • paveltrantina

  Feb. 26, 2015

Prezentace z konference New Media Inspiration 2015, která se uskutečnila 21. 2. 2015 v hlavní budově FF UK na Palachově náměstí. Chcete začít měřit a analyzovat vlastní život? Třeba zjistit, kolik kroků uděláte cestou do práce, jak často se v noci budíte, nebo kolik jste (ne)snědli ovoce za minulý týden? Na to všechno už máme šikovné mini-přístroje a aplikace. Příspěvek vám poskytne základní vhled do otázek kvantifikování vlastního života a poradí vám, jak si vybrat ty nejlepší pomocníky, kde je koupit, na kolik vás přijdou a jak je používat. Pozor! Možná po něm dostanete chuť své výsledky sdílet s přáteli nebo vlastně s nimi spíš soutěžit. Ranní sprint na autobus i den strávený obíháním úřadů může být o hodně zábavnější.

Views

Total views

366

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

3

Actions

Downloads

4

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×