Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
What others said about me - recommendations for Personal & Management Consulting
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Motýl

Download to read offline

PRO MÉ PŘÁTELE A ZNÁMÉ

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Motýl

 1. 1. Poučení od motýlaJednoho dne se vzámotku objevilmalý otvůrek;člověk seděl aněkolik hodinpozoroval motýla,jak se usilovněsnaží protlačittělo tímto malýmotvůrkem ven.
 2. 2. Pak se zdálo,jako by byl stálena jednom místě.Zdálo se, že sedostal takdaleko, jak mohla že se už dáledostat nemůže.
 3. 3. Člověk se tedyrozhodl motýlovipomoci: vzalnůžky a zámotekrozstříhl.Motýl se z něj paksnadno dostal.Měl však scvrklétělo, byl drobný aměl svraštělákřídla.
 4. 4. Člověkpokračovalv pozorování,protože čekal,že se křídlakaždou chvílirozevřou, zvětšía rozšíří, abybyla schopnanést tělomotýla a abybyla pevná.
 5. 5. Nic z toho senestalo! Motýlve skutečnostistrávil zbytekživota lezenímse scvrknutýmtělem asvraštělýmikřídly. Nikdynebyl schopenlétat.
 6. 6. Člověk ve své laskavostia dobrém úmyslunepochopil, žeomezující zámotek azápas nutný k tomu,aby se motýl dostal přesdrobný otvůrek, jezpůsob, jakým přírodavytlačuje tekutinu z tělamotýla do jeho křídel,aby byl schopný létat,až se jednou ze zámotkuosvobodí.
 7. 7. Někdy jsou zápasypřesně tím, cov životěpotřebujeme.Pokud by nám byloumožněno jítživotem bezpřekážek, tak bynám to mohlouškodit. Nebylibychom tak silní,jak bychom mohlibýt. Nikdy bychomnebyli schopni létat.
 8. 8. Chtěl jsem sílu......a dostal jsem potíže,aby mě posílily.Chtěl jsem moudrost... a dostal jsemproblémy, abych jeřešil.Chtěl jsem blahobyt...a dostal jsem mozek asílu, abych mohlpracovat.
 9. 9. Chtěl jsemodvahu ....a dostal jsempřekážky, abychje překonával.Chtel jsemlásku.....a dostal jsemztrápené lidi,abych jimpomáhal.
 10. 10. Chtěl jsemvýhody............a dostal jsempříležitosti.”Nedostal jsem nicz toho, co jsemchtěl......, ale dostaljsem všechno, co jsempotřeboval.”
 11. 11. Žij život beze strachu, postav se všem překážkám a věz, že jsi schopen je překonat.Pošli tento vzkaz všem přátelům a ukaž jim, jak o ně stojíš. Pošli to všem, které zaPŘÁTELE považuješ, i když bys to měl poslat tomu, kdo Ti to již to poslal. Pokud se Titento vzkaz vrátí, můžeš si být jist, že jsi obklopen kruhem opravdových přátel.
 • OldichNAVRTIL

  Mar. 19, 2013

PRO MÉ PŘÁTELE A ZNÁMÉ

Views

Total views

308

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

3

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×